Schodisko a galéria predstavujú vďaka nedokonalým stavebným predpisom takmer vo všetkých domoch miesto, kde sa dieťa môže veľmi ľahko zraniť. Ak vyriešite zábranou vstup na schodisko, hrozí pád dieťaťa z galérie. Našťastie je stále viac rodičov, ktorí si to uvedomujú.

Na niekoľkých obrázkoch vám predstavíme riešenie, ktoré je bezpečné, praktické a estetické.

 IMG 20170810 10

IMG 20170810 11

Zábradlie galérie s vodorovnými tyčami vyhovuje síce po stránke stavebných predpisov, ale ak sa pozrieme na ne s ohľadom na bezpečnosť dieťaťa, je výsledok veľmi žalostný, vodorovná orientácia nabáda dieťa k vyskúšaniu lezeckého umenia. Vzdialenosť tyčiek je cca 15 cm, čo nezodpovedá 6,5 cm, ktoré sú považované za bezpečné vzhľadom na prestrčenie hlavičky dieťaťa u detských postieľok, ohrádok alebo zábran. Makrolonová doska to ale dokonale rieši. Spolu so zhrňovacou zábranou Guard Me od Baby Danu chráni dieťa dokonale.

IMG 20170810 12

Otvorená zábrana nezavadzia, a s požiadavkou na zabezpečenie zábradlia mieriaceho dole sme sa vyrovnali rovnako ako na galériu. V spodnej časti schodiska dobre poslúži opäť Guard Me. Všimnite si umiestnenie zábrany na prvom schode, ktorý zvyšuje hornú hranu zábrany a predlžuje dobu jej účinnosti.

IMG 20170810 15

Thank you for rating this article.
×
Kontaktujte nás
2000 znakov vľavo