Tento web používá cookies
×

Zabezpečenie schodiska, ktorého niektoré prvky tvoria sklo, patrí k najnáročnejším úlohám. Je totiž potrebné vyriešiť pôsobenie síl tak, aby nedošlo k poškodeniu krehkého materiálu a pritom, aby zábrana bola dostatočne pevná z hľadiska bezpečnosti pre dieťa.

S podobným zadaním sa na nás obrátila rodina z Prahy. Ako je zrejmé z priloženej fotografie, sklo tu tvorí stenu nahrádzajúcu zábradlie na galérii. Priestor schodiska je tak veľmi vzdušný, ale z nášho hľadiska, tj. z hľadiska bezpečnosti, ťažko riešiteľný.

Celkový pohled na obě zábrany.

Pôvodná predstava majiteľov zahŕňala použitie tlakovo upínaných zábran, čo ale nebolo možné realizovať z dvoch dôvodov. Prvým boli rozmery a druhým bočný tlak na sklenenú stenu. Náš návrh na umiestnenie priestorových zábran riešil obe tieto ťažkosti. Priestorová zábrana musí vytvárať priestorový tvar, potom je samonosná, a uchytenie k stene len zaisťuje jej stabilitu čo do miest jej upevnenia vnáša výrazne menšie sily. Priestorový tvar sme zaistili ohnutím v kĺboch, tým sa ťažisko zábrany dostalo v priemete do obrazca, ktorý vytvára na podlahe. Uchytenie k stenám sme realizovali na hmoždinky, ktoré po ukončení využívania budú zasádrované. Veľmi citlivé miesto tvorí uchytenie ku sklu. Tu sme použili originálne úchytky upravené pre spojenie s plastovým stenovým kovaním. Súčasťou riešenia je aj použitie niekoľkých pružných prvkov tlmiacich prípadné nárazy či už dvierok pri prudšom zatvorení, tak aj lopty alebo inej hračky.Levá zábrana s otevřenými dvířky.Pravá zábrana, je zde vidět její prostorový tvar zajišťující stabilitu.

Použitý materiál: Priestorová zábrana FLEX M, nerezové úchytky na sklo, spojovací materiál. Ak aj Vy máte potrebu riešiť bezpečnosť svojich detí, radi Vám ponúkneme SAFETY PROOFING, novú službu, ktorú môžete objednať tu...

Thank you for rating this article.
×
Kontaktujte nás
2000 znakov vľavo